Ünlü güzellik merkezinde ‘zimmet’ kavgası: İki çalışan, patronlarını suçladı

Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya göre, güzellik merkezi sahibi Nurşah Tokgöz, Z. Ç. ve H. Ş. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Halk TV Akademi öğrencisi Ebru Yazıcı’nın haberine göre, savcılık başvurusunda iki çalışan, zimmete para geçirmekle suçlandı. Başvuruda, müşterilerin, ödemeleri iki çalışanın hesabına gönderdiği ancak, söz konusu paraların güzellik merkezi sahibine iletilmediği iddia edildi.

İKİ ÇALIŞAN HAKKINDA DAVA AÇILDI
Savcılık başvurusu üzerine iki çalışan hakkında “Hizmet nedeni ile güveni kötüye kullanma” suçlaması ile dava açıldı. Zimmetle suçlanan Z. Ç. adına mahkemeye sunulan savunmada ise, Nurşah Tokgöz’e yönelik bir dizi suçlamalarda bulunuldu. Z. Ç.’nin, hesabına gelen paraları Tokgöz’ün hesabına gönderdiği bilgisine yer verilen savunma dilekçesinde “Bu durum, dekontlarla sabit” denildi.


Nurşah Tokgöz (solda), iki çalışanı hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

‘GELEN PARAYI, PATRONUNA GÖNDERDİ’
Dilekçede ayrıca “Hayatın olağan akışı gereği işçinin, işverenin hesabına para göndermesi pek olağan olmadığından, her ne kadar işveren Nurşah Tokgöz aksini iddia etmiş olsa da, sanık müvekkilin ‘müşterilere vergi kaçırmak amaçlı bizim IBAN numaramız veriliyordu, biz hesabımıza müşterilerden gelen paraları çekerek yahut havale yaparak işverene gönderiyorduk’ iddiasını doğrular niteliktedir” ifadelerine yer verildi.

‘GÜZELLİK MERKEZİ RUHSATSIZDI’
Hakkında dava açılan bir diğer isim olan H. Ş. ise savunmasında “Nurşah Tokgöz güzellik merkezi ruhsatsız olarak faaliyet gösterdiği için zaman zaman zabıta baskınlarına maruz kalır ve bir çok resmi prosedür evrakları eksikti bu nedenle bir çok müşteri benim veya Z. Ç.’nin hesabına aktarır bizde bunu patronumuz Nurşah Tokgöz’e verirdik” dedi.

BİR SONRAKİ DURUŞMA EYLÜL AYINDA
Davanın son duruşması geçen 18 Nisan’da yapıldı. Anılan duruşmada, dinlenmesine karar verilen tanık gelmediği için duruşma eylül ayına ertelendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x